Základná škola Sady nad Torysou
ZákladnáškolaZDOBA

NÁRODNÝ PROJEKT: Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II

Naša škola je od októbra 2020 zapojená v celonárodnom projekte s názvom Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II. Prijímateľom národného projektu je Metodicko-pedagogické centrum a realizuje sa vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Investičnou prioritou je zníženie a zabránenie predčasného skončenia školskej dochádzky a podporou prístupu ku kvalitnému predškolskému, základnému a stredoškolskému vzdelávaniu vrátane formálnych, neformálnych a bežných spôsobov vzdelávania za účelom opätovného začlenenia do vzdelávania a prípravy. Špecifickým cieľom projektu je zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov. Cieľovou skupinou sú deti, predovšetkým tie, ktoré navštevujú materské školy a žiaci základných a stredných škôl, vrátane žiakov so ŠVVP všetkých škôl, ktoré sú zaradené do siete škôl a školských zariadení v SR.

Na základe uvedeného kľúča nám bola Metodicko-pedagogickým centrom pridelená asistentka učiteľa. Miesto bolo vo výberovom konaní obsadené, pričom kandidátka musela spĺňať všetky kvalifikačné predpoklady.

Novej posile v našom pedagogickom zbore prajeme veľa úspechov a žiakom prajeme, aby si ju obľúbili a prijali jej pomoc, na ich ceste vzdelávania.

Po Ut St Št Pia So Ne

Aktuálne počasie